Olej do drewna AURO Nr. 126-90 Rozbielony Hartol Classic 0,75L Zobacz większe

Olej do drewna AURO Nr. 126-90 Rozbielony Hartol Classic 0,75L

126-90 0,75L Rozbielony

Nowy produkt

Bezpieczny dla środowiska naturalny olej do drewna AURO Hartol 126-90 ROZBIELAJACY, umożliwiający transparentną impregnację i ochronę drewna. Nie zawiera środków ochronnych przeciwko insektom, pleśniom i grzybom. Wszystkie składniki są dobrane ekologicznie.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

137,76 zł brutto

Więcej informacji

AURO olej do drewna Hartöl Nr.126-90 ROZBIELONY

Opis produktu:

Bezpieczny dla środowiska olej do drewna, umożliwiający transparentną impregnację i ochronę drewna. Nie zawiera środków ochronnych przeciwko insektom, pleśniom i grzybom. Wszystkie składniki są dobrane ekologicznie.

Zastosowanie:

Jako środek gruntujący przy chłonnych powierzchniach, jako wstępna warstwa przed olejowaniem i woskowaniem. Jako samodzielna warstwa ochronna dla drewna i korka. Do powłok o normalnym obciążeniu. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz na powierzchniach nienarażonych na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych

Właściwości techniczne:

Produkt zgodny z PN EN 71 część 3 Bezpieczeństwo zabawek. Przebadany na zgodność z DIN 53160 odporność na ślinę i pot. Produkt umożliwia ujednolicenie nierównomiernie chłonących powierzchnie. Tworzy powierzchnię otwartą dyfuzyjnie.

Skład:

Olej drzewny, olej lniany, ester kalafoniowo-glicerynowy z kwasami organicznymi, olej słonecznikowy, olej rycynowy, kwasy tłuszczowe, wypełniacze suche ( bez kobaltu), olejek pomarańczowy, terpentyna, dwutlenek tytanu. Farby naturalne nie są pozbawione zapachu oraz emisji. Aktualna deklaracja na stronie AURO.DE

Kolor:

Transparentny, działa rozbielająco na rysunek słojów drewna, nadaje odcień lekko biały.  Możliwe jest barwienie barwnikiem AURO Nr.150 do produktów z żywic naturalnych. Nie przekraczać 20%. Działa w sposób zróżnicowany na różne gatunki drewna, należy przeprowadzić próbę koloru w mało widocznym miejscu.

Sposób nanoszenia:

Pędzel, zanurzanie, natrysk

Metoda natrysku

AIR COAT

Powietrze pod ciśnieniem

HVLP

Urządzenia

GM 2600/Wagner

SATA LM-92

Fine Coat Wagner

Ciśnienie natrysku

50-60 bar

-

0,5 bar

Ciśnienie powietrza

1,5-2 bar

2,0-2,5 bar

0,5 bar

Dysza natryskowa

Płaski strumień 9/40

1,0 -1,3 mm

Płaski strumień 1,2mm

 

Czas schnięcia przy normalnych warunkach ( 23oC/50% wilgotności względnej powietrza):

- wnikanie w podłoże 10-30 min

- powierzchniowo suche po 10h

- możliwość dalszej obróbki 24h

- utwardzenie końcowe ok. 4 tygodni. Podczas tego okresu unikać przecierania na mokro

- wysoka wilgotność powietrza, niskie temperatury, obfita warstwa oleju powodują wydłużenie okresu twardnienia.

- Wysychanie i twardnienie następują pod wpływem tlenu. Utlenianiu towarzyszy swoisty zapach charakterystyczny dla tego procesu. W tym czasie należy zapewnić dostateczne wietrzenie.   

Gęstość

0,88 g/cm3 | Klasa bezpieczeństwa: UN 1263, ADR 3, VbF A II, zapalne

Lepkość

ok. 12 sekund DIN 4 mm przy 20 °C.

Rozpuszczalnik

Produkt gotowy do pracy; można dodać max. 30 % AURO olejek pomarańczowy Nr. 191*

Zużycie

ok. 0,05 l/m2 na warstwę, w zależności od podłoża, sposobu nanoszenia, przygotowania powierzchni. Dokładne zużycie należy ocenić na podstawie próbnego malowania.

Czyszczenie narzędzi

Natychmiast po użyciu wytrzeć i umyć w AURO 191 w olejku pomarańczowym. Następnie  umyć wodą z dodatkiem mydła roślinnego AURO Nr.411

Przechowywanie

 W miejscu chłodnym niedostępnym dla Dzieci. Chronić przed mrozem. W temp. 18 °C w zamkniętym opakowaniu 24 miesiące.

Opakowanie

Puszka metalowa.

Recycling

Resztki płynne: EAK-Code 080111 lub 200127, EAK-Oznakowanie: Farby. Do recyklingu oddawać tylko puste opakowania. Wyschnięty produkt można wyrzucać jako odpad gospodarstwa domowego.

Uwaga

Istnieje możliwość samozapłonu szmat nasączonych produktem. Należy je rozprostować i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nie zwijać szmat przed wyschnięciem. Można przechowywać szmaty w metalowym hermetycznie zamykanym pojemniku.

EU-VOC- wartości graniczne wg. 2004/ 42/EU II A (fLb): 700 g/l (2010). Produkt-VOC: <= 450 g/l.