Olej do drewna AURO Nr. 126 Hartol Classic 0,75L Zobacz większe

Olej do drewna AURO Nr. 126 Hartol Classic 0,75L

126 0,75L

Nowy produkt

Bezpieczny dla środowiska naturalny olej do drewna AURO Hartol 126, umożliwiający transparentną impregnację i ochronę drewna. Nie zawiera środków ochronnych przeciwko insektom, pleśniom i grzybom. Wszystkie składniki są dobrane ekologicznie.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

137,76 zł brutto

Więcej informacji

AURO olej do drewna Hartöl Nr.126

Opis produktu:

Bezpieczny dla środowiska olej do drewna, umożliwiający transparentną impregnację i ochronę drewna. Nie zawiera środków ochronnych przeciwko insektom, pleśniom i grzybom. Wszystkie składniki są dobrane ekologicznie.

Zastosowanie:

Jako środek gruntujący przy chłonnych powierzchniach, jako wstępna warstwa przed olejowaniem i woskowaniem. Jako samodzielna warstwa ochronna dla drewna i korka. Do powłok o normalnym obciążeniu. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz na powierzchniach nienarażonych na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych

Właściwości techniczne:

Produkt zgodny z PN EN 71 część 3 Bezpieczeństwo zabawek. Przebadany na zgodność z DIN 53160 odporność na ślinę i pot. Produkt umożliwia ujednolicenie nierównomiernie chłonących powierzchnie. Tworzy powierzchnię otwartą dyfuzyjnie.

Skład:

Olej drzewny, olej lniany, ester kalafoniowo-glicerynowy z kwasami organicznymi, olej słonecznikowy, olej rycynowy, kwasy tłuszczowe, wypełniacze suche ( bez kobaltu), olejek pomarańczowy, terpentyna. Farby naturalne nie są pozbawione zapachu oraz emisji. Aktualna deklaracja na stronie AURO.DE

Kolor:

Transparentny, działa wzmacniająco na rysunek słojów drewna, nadaje odcień lekko miodujący.  Możliwe jest barwienie barwnikiem AURO Nr.150 do produktów z żywic naturalnych. Nie przekraczać 20%. Działa w sposób zróżnicowany na różne gatunki drewna, należy przeprowadzić próbę koloru w mało widocznym miejscu.

Sposób nanoszenia:

Pędzel, zanurzanie, natrysk

Metoda natrysku

AIR COAT

Powietrze pod ciśnieniem

HVLP

Urządzenia

GM 2600/Wagner

SATA LM-92

Fine Coat Wagner

Ciśnienie natrysku

50-60 bar

-

0,5 bar

Ciśnienie powietrza

1,5-2 bar

2,0-2,5 bar

0,5 bar

Dysza natryskowa

Płaski strumień 9/40

1,0 -1,3 mm

Płaski strumień 1,2mm

 

Czas schnięcia przy normalnych warunkach ( 23oC/50% wilgotności względnej powietrza):

- wnikanie w podłoże 10-30 min

- powierzchniowo suche po 10h

- możliwość dalszej obróbki 24h

- utwardzenie końcowe ok. 4 tygodni. Podczas tego okresu unikać przecierania na mokro

- wysoka wilgotność powietrza, niskie temperatury, obfita warstwa oleju powodują wydłużenie okresu twardnienia.

- Wysychanie i twardnienie następują pod wpływem tlenu. Utlenianiu towarzyszy swoisty zapach charakterystyczny dla tego procesu. W tym czasie należy zapewnić dostateczne wietrzenie.   

Gęstość

0,88 g/cm3 | Klasa bezpieczeństwa: UN 1263, ADR 3, VbF A II, zapalne

Lepkość

ok. 12 sekund DIN 4 mm przy 20 °C.

Rozpuszczalnik

Produkt gotowy do pracy; można dodać max. 30 % AURO olejek pomarańczowy Nr. 191*

Zużycie

ok. 0,05 l/m2 na warstwę, w zależności od podłoża, sposobu nanoszenia, przygotowania powierzchni. Dokładne zużycie należy ocenić na podstawie próbnego malowania.

Czyszczenie narzędzi

Natychmiast po użyciu wytrzeć i umyć w AURO 191 w olejku pomarańczowym. Następnie  umyć wodą z dodatkiem mydła roślinnego AURO Nr.411

Przechowywanie

 W miejscu chłodnym niedostępnym dla Dzieci. Chronić przed mrozem. W temp. 18 °C w zamkniętym opakowaniu 24 miesiące.

Opakowanie

Puszka metalowa.

Recycling

Resztki płynne: EAK-Code 080111 lub 200127, EAK-Oznakowanie: Farby. Do recyklingu oddawać tylko puste opakowania. Wyschnięty produkt można wyrzucać jako odpad gospodarstwa domowego.

Uwaga

Istnieje możliwość samozapłonu szmat nasączonych produktem. Należy je rozprostować i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nie zwijać szmat przed wyschnięciem. Można przechowywać szmaty w metalowym hermetycznie zamykanym pojemniku.

EU-VOC- wartości graniczne wg. 2004/ 42/EU II A (fLb): 700 g/l (2010). Produkt-VOC: <= 450 g/l.

 

Pliki do pobrania