Olej do drewna Auro  PURSOLID 123 0,375L

123 0,375L

Nowy produkt

Naturalny, bezrozpuszczalnikowy olej do drewna Auro  PURSOLID 123, do gruntowania i finalnej aplikacji, niezawierający środków konserwujących drewno.
Zastosowanie:
Jako podkład pod aplikację olejów i wosków do drewna AURO i do finalnej aplikacji zabezpieczającej materiały z drewna i korka.
Wyłącznie do wnętrz.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

85,94 zł brutto

Więcej informacji

Naturalny, bezrozpuszczalnikowy olej do drewna Auro  PURSOLID 123, do gruntowania i finalnej aplikacji, niezawierający środków konserwujących drewno.


Zastosowanie:
Jako podkład pod aplikację olejów i wosków do drewna AURO i do finalnej aplikacji zabezpieczającej materiały z drewna i korka.
Wyłącznie do wnętrz. Nie nadaje się do zabezpieczania obiektów i przedmiotów wystawionych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. 

Skład:
Olej drzewny, olej lniany, olej słonecznikowy, spolimeryzowany  olej rycynowy,  środki higroskopijne - wysuszające (bez kobaltu), kwasy tłuszczowe.


Produkt naturalny:
Produkty naturalne nie są pozbawione zapachu i emisji. Mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki naturalne.
Pełna informacja na stronie www.auro.de.


Kolor:
Transparentny, rozjaśniający, miodowy odcień. Można barwić mieszając z olejem barwiącym AURO Nr. 150 w stężeniu do 10%. Realne odcienie kolorów mogą być różne w zależności od rodzaju drewna. Dlatego zaleca się przeprowadzić próbę na małej powierzchni. Pełna informacja na stronie www.auro.de.


Nanoszenie:
Pędzel, wałek, szpachla.
Czas schnięcia przy 20 °C/ 65% względnej wilgotności powietrza:
Wsiąka w podłoże po ok. 10 - 30 minutach, kurz nie przylega trwale do powierzchni po ok. 10 godzinach, kolejną warstwę można nanosić po ok. 24 godzinach. Ostateczną twardość uzyskuje po ok. 2 - 4 tygodniach. W trakcie schnięcia należy zabezpieczyć pomalowaną powierzchnię, chronić przed wilgocią.
Wysoka wilgotność powietrza, niskie temperatury, kontakt z wodą i innymi płynami, zbyt gruba warstwa, niewystarczająca wentylacja mogą znacząco wydłużyć proces schnięcia i wpłynąć negatywnie na finalne właściwości pomalowanej powierzchni.
Suszenie inicjowane jest poprzez pobieranie tlenu z powietrza (reakcja utleniania). Efektem jest wydzielanie się zapachów i substancji charakterystycznych dla produktu. Absolutnie koniecznym jest zapewnienie właściwej wentylacji podczas całego procesu schnięcia.

Rozcieńczalnik:
Produkt jest gotowy do użycia, może być rozcieńczony rozcieńczalnikiem nr 191 AURO.


Zużycie:
375ml = 9m2; 750ml = 19m2; 2.5L = 63m2; 10L = 250m2

Pierwsza warstwa:
0,02 l/m2 dla gatunków drzewa o niskiej wchłanialności (np. dąb, klon, jesion),
- 0,04 l/m2 dla gatunków drzewa o standardowej wchłanialności  (np. buk, sosna, świerk, brzoza, modrzew) i produkty
z  OSB,
- 0,05 l/m2 dla gatunków drzewa o wysokiej wchłanialności (np. olcha, czereśnia), fornir i drewno zabezpieczone obróbką cieplną,
- 0,03 l/m2 dla korka.
Dla finalnej, wierzchniej warstwy < 0.01l/m2 dla wszystkich podłoży.
Zużycie uzależnione jest od rodzaju podłoża, metody nakładania, jakości powierzchni.
Realne zużycie można oszacować w trakcie testów.


Czyszczenie narzędzi:
Narzędzia czyścić natychmiast po użyciu olejkiem pomarańczowym AURO Nr. 191*. Następnie  narzędzia można umyć wodą stosując mydło roślinne AURO Nr. 411.

Pliki do pobrania