Farba fotokatalityczna świeża biel 328 5l

328 5l

Nowy produkt

Farba fotokatalityczna zawierająca wyłącznie naturalne składniki - dwutlenek tytanu i zdyspergowane wapno, całkowicie wolna od akrylu! W procesie fotokatalitycznym tlen oddziaływuje na grzyby, bakterie i alergeny polepszając jakość powietrza w pomieszczeniach.

Ekologiczna farba dla alergików! 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

235,18 zł brutto

Więcej informacji

Farba fotokatalityczna zawierająca wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego - dwutlenek tytanu i zdyspergowane wapno, całkowicie wolna od akrylu!

Dzięki nanotechnologii, naturalny proces fotokatalityczny pomaga oczyszczać powietrze w pomieszczeniach z alergenów, wirusów, bakterii, niebezpiecznych substancji chemicznych takich jak formaldehyd czy tlenek azotu. Zasadowość farby zabezpiecza przed pleśnią i grzybami.

Ekologiczna farba polecana dla alergików!

Pojemność: 5l

Zastosowanie:
Do malowania na podłożach mineralnych i organicznych (tapety, tynk, glina, beton, piaskowiec, płyty gipsowo kartonowe, inne).

Właściwości techniczne:
Konsekwentny dobór ekologicznych surowców do produkcji farby. Wysoka paroprzepuszczalność sd <0,05 m Ograniczone kapanie i rozbryzgiwanie. Farba umożliwia osiągnięcie przyjemnego klimatu we wnętrzu redukując w nim substancje szkodliwe. Farba wyłącznie mineralna, wykazująca działanie hamujące rozwoju grzybów i pleśni. W stanie mokrym lazurująca, kryjąca po wyschnięciu. Nadaje się do wielokrotnego malowania, nadaje ścianom pomieszczenia typowy wapienny charakter.

Skład:
Wypełniacze mineralne, woda, dwutlenek tytanu, celuloza, wodorotlenek wapnia. Produkty roślinne mogą wywołać reakcję alergiczną. Pełna deklaracja na stronie www.auro.de.

Kolor:
biały, można zabarwiać barwnikiem do farb wapiennych AURO Nr. 350*. Przykłady kolorów na www.auro.de,

Sposób nanoszenia:
Pędzel, wałek, natrysk metodą airless ( testowano na urządzeniach STORCH SL1000 lub 1500) Schnięcie przy 20 °C/50% względnej wilgotności powietrza. Kolejna warstwa po ok. 24h. czas może ulec zmianie z powodu zmian temperatury i wilgotności. Niska temperatura opóźnia a wysoka wilgotność ułatwia karbonizację (utwardzenie przez dwutlenek węgla). Końcowa wytrzymałość powłoki osiągana jest dopiero po kilku tygodniach.

Rozcieńczanie:
Produkt gotowy do użycia. W razie konieczności można użyć wody do maks. 20 % objętości.

Zużycie:
Od 0,10 do 0,14 l/m2 na warstwę w zależności od chłonności podłoża i sposobu nanoszenia. Dokładne zużycie można określić przez wykonanie próby na wycinku podłoża. Czyszczenie narzędzi: Wodą natychmiast po użyciu. Jeśli to konieczne można użyć mydła roślinnego AURO Nr. 411. Zgodnie z AgBB określona jako produkt o bardzo ograniczonej emisyjności.

Malowanie ścian i podłóg - porady.malowanie ścian